Kancelaria radcy prawnego > Sprawy spadkowe

Sprawy spadkowe

Sprawy z zakresu prawa spadkowego należą do kręgu spraw, w których wątki majątkowe przeplatają się z wątkami rodzinnymi, stąd też budzą one liczne emocje i kontrowersje. Dodatkowo, obowiązujące instytucje prawa spadkowego, aczkolwiek od dziesięcioleci utrwalone w przepisach i orzecznictwie, epizodycznie nowelizowane przez ustawodawcę, są nadal wieloznaczne i budzą wątpliwości interpretacyjne, a niejednokrotnie nawet powodują zaskoczenie osób zainteresowanych.

Nasza Kancelaria specjalizuje się w następujących dziedzinach prawa spadkowego:

Nieznajomość zasad prawa spadkowego powodować może poważne skutki majątkowe na gruncie prawa cywilnego oraz podatkowego, których korekcja post factum jest niekiedy bardzo utrudniona.

Paradoksalnie, prawo spadkowe funkcjonuje przede wszystkim w interesie osób żyjących, czego świadomość winni mieć właśnie potencjalni spadkobiercy, co każdorazowo nasza Kancelaria podkreśla w ramach współpracy z Klientami w tym zakresie.

Osoby zainteresowane uzyskaniem pomocy w kwestiach prawnych związanych ze sprawami spadkowymi zapraszamy do kontaktu z naszą Kancelarią.

Zajmujemy się sprawami spadkowymi nie tylko w Poznaniu.

Zadzwoń 881-75-75-75 Wyślij zapytanie:

    Polityce Prywatności.